Postřehy z Japonska

Vítejte na čistě amaterské stránce sloužící pouze ke sdělování novinek z pobytu v Japonsku. Vzhledem k tomu, že pravopis je má silná stránka, odmítám jakékoliv negativní poznámky týkající se gramatické správnosti a podobných nesmyslů. Uvítám konstruktivní  návrhy, nejlépe i s návodem jak je realizovat,  protože nemám  tvorbou stránek žádné zkušenosti.

Jinak řečeno, pokud se Vám tu něco nelíbí a nevíte jak to vyřešit tak to nečtěte...Úvodní stránka

Archiv


Mitsu-tóge
(29.11. 2008)

Kusatsu
(29.11. 2008)

Rýže, část čtvrtá
(25.11. 2008)

Kamikochi
(17.11. 2008)

Fuji-san
(5.11. 2008)

Tohoku
(1.11. 2008)
29.11. (sobota) - drtivým závěrem se dvěma aktualitkami v jednom dni se s Vámi, věrnými čtenáři, loučíme z Japonska. Je před námi poslední týden, ve kterém už budeme doma bez internetu a v němž nás čeká nás spousta balení a organizování. Je možné, že ještě něco přidáme po návratu do Čech, ale tady z Japonska už se určitě neozvem. Zdar a sílu do vánočníh období přejí    ホンザ と クラーラ  

26.11. (středa) - při pokusu o nákupy v okolí Shinjuku jsme měli možnost shlédnout pokus o vánoční výzdobu. I u nás jsou vánoce především konzumním svátkem, ale i přesto se dodržují jisté tradice, které toto období roku ozvláštňují. V Japonsku je to však zredukováno pouze na reklamní kampaň obchodů, které se snaží o zvýšení prodeje, a na bláznivou výzdobu, o které mají pocit, že k vánocům patří.  Pokochejte se tedy ozdobeným okolím nejrušnější tokijské stanice.

25.11. (úterý) - tak se objevuje jedna z poslednich aktualitek na těchto stránkách, K. povídání o rýži je tím uzavřeno. Zbývá ještě popsat výlet do Kusatsu a to bude asi poslední velká aktualizace těchto stránek. V poslední době nás zaměstnávají především rozlučkové oslavy, protože datum našeho odjezdu se neúprosně blíží. V sobotu 6.12. večer se naše nohy dotknou po 24 (resp. 20) měsících rodné hroudy. 

1.11. (sobota) - konečně jsem si našel nejen dostatek volného času, ale především odhodlání, a dal vzniknout další aktualitce. Tato je z dávno minulého výletu na Tohoku. Zatím neprošla kontrolním čtením od K., takže výskyt chyb, překlepů a nesrozumitelných formulací je asi nadprůměrný. Vše už mi připadá hrozně dávno, ale snad se nepletu když slíbím ještě informace o výletu na Fuji a do Kita (severních) Alps. Práce se nám teď ke konci pobytu docela hromadí, ale snad stihnem sepsat všechny resty, protože odmítám psát o Japonsku na české půdě.