Z dalších planet jsou viditelné Jupiter a Saturn. Obě tyto planety patří při pohledu dalekohledem k nejhezčím objektům, ale v květnu je, žel, můžeme pozorovat pouze ve druhé polovině noci, Saturn dokonce pouze krátce před východem Slunce.
Nejjasnější těleso noční oblohy, Měsíc, začíná květen úplňkem 3. 5., následuje poslední čtvrť 10. 5., nov 17. 5. a první čtvrť 25. 5.
Kometa Hyakutake je po průchodu přísluním pozorovatelná pouze z jižní polokoule, ale již podstatně slabší, než když byla viditelná od nás. Takže tato astronomická událost roku je již za námi a můžeme se ohlédnout, zda splnila naše očekávání. Stručně lze říci, že kometa naše očekávání splnila a překročila. Problém a příčinu zklamání mnoha laických příznivců astronomie je třeba hledat jinde. Naše technická civilizace nám přináší spoustu skvělých, užitečných a příjemných věcí, ale osvětlená, oranžově zářící noční obloha k nim rozhodně nepatří. A tak zatímco pozorovatelé ve městě viděli mlhavý obláček, který se sice lišil od hvězd, ale pro nezkušené oko byl snadno přehlédnutelný, na druhé straně ti, co se vydali podívat se na kometu z míst, kde je ještě pravá tma, byli svědky nezapomenutelné podívané. Zmíněný mlhavý obláček byl na tmavé obloze jasně viditelný na první pohled a táhnul se od něj chvost komety, jehož délka při pohledu pouhým okem přesahovala třicet stupňů. Pro ty, co neměli takové štěstí, podotýkám, že je to více, než podélný rozměr Velkého vozu.
Útěchou pro většinu lidí, kteří nemohli vychutnat nejjasnější kometu
od roku 1976, může být kometa Hale-Bopp, která se zvolna blíží k Zemi a
Slunci a při největší jasnosti v příštím roce by měla kometu Hyakutake
výrazně předčit. Buďme optimisty a doufejme, že po kometě dvacetiletí uvidíme
za rok kometu století.