Vítejte na portálu Národní sítě pozorovatelů Slunce. Portál spravuje Sluneční patrola, která je součástí Slunečního oddělení Astronomického ústavu Akademie věd České republiky a Regional Warning Centre Prague (pobočka International Space Environment Service). Na tomto webu naleznete pozorování Slunce včetně archivů, které pocházejí z různých míst v České republice, aktuální informace o sluneční aktivitě a informace o chystaných „slunečních“ akcích. Pokud pozorujete pravidelněji a chtěli byste se připojit, neváhejte nás kontaktovat.


Poslední novinka

Flare Scoreboard
, , ,

Flare Scoreboard

Sluneční patrola dokázala projít zkušebním obdobím bez problému. Naše předpovědi sluneční aktivity se dostaly do společného projektu SIDC a SolarMonitor.org, který zaštiťuje samotná NASA. Všechny naše předpovědi pro celý disk i pro jednotlivé oblasti najdete pod zkratkou SPS (Solar Patrol Service).

Nadcházející událost

Výlet Sluneční sekce - zrušeno
,

Výlet Sluneční sekce - zrušeno

Sluneční sekce pořádá 21. března 2020 výlet na Ondřejovskou hvězdárnu. Mimo běžné prohlídky bude možné si  prohlédnout i kopuli naší Sluneční patroly a přístroj Ondřejovský celostat a spektroskop, které jsou běžně i během Dne otevřených dvěří pro veřejnost nedostupné. 


Poslední článek