Možnosti zapojení do vývoje a konstrukce EST

V současnosti nejsou vypsána žádná výběrová řízení

Ukončena výběrová řízení

Byla uzavřena výběrová řízení na návrh montáže dalekohledu,  primárního zrcadla, a adaptivního sekundárního zrcadla. Výběrového řízení se nezúčastnila žádná české firma.

Zatím byla vybrána firma IDOM CONSULTING, ENGINEERING, ARCHITECTURE, SAU na realizaci návrhu montáže dalekohledu. 

Výběrová řízení (do 7.7. 2020)

Ve Španělsku byl ukončen vyjímečný stav způsobený pandemií Covid a výběrové řízení bylo obnoveno. Uzávěrka výběrového řízení byla odložena na 7.7. Detailní vysvětlení zde.

Byla vypsána následující výběrová řízení

Vzhledem ke španělským zákonům je výběrové řízení vypsáno ve španělštině zde, ale ve výše odkazovaných dokumentech jsou potřebné informace uvedeny anglicky. 

Z důvodu zákonných omezení není možný přímý kontakt mezi zadavatelem výběrového řízení a uchazečem. Veškeré technické nebo správní otázky je nutné řešit prostřednictvím oficiální platformy. Firmy, které se chtějí výběrového řízení zúčastnit, se musí registrovat pomocí odkazu "Empresas" (firmy) a dále "Registrarse"  (registrivat se). Firmy přihlášené v platformě pak pod položkou "Licitaciones" (výběrová řízení) naleznou odkaz "Solicitar información" (požadavek na informace). Všechny dotazy k danému výběrovému řízení se i s odpověďmi budou na platformě zobrazovat. Dotazy v angličtině by měly být akceptovány.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat (jan.jurcak@asu.cas.cz).