Možnosti pro budoucí vědecké uživatele

Přestože se zprovoznění EST očekává až v roce 2029, existuje mnoho aktivit, které směřují k posílení komunity slunečních fyziků v Evropském výzkumném prostoru. Tyto aktivity jsou organizovány především v rámci projektu SOLARNET a zahrnují účast na konferencích, workshopech a letních školách, možnost žádat o pobyty v partnerských institucích projektu SOLARNET, či žádat o pozorovací čas na existujících evropských slunečních dalekohledech (GREGOR, SST, THEMIS, VTT).

Aktuální výzvy budou zveřejňovány zde.

Poslední výzva programu SOLARNET Access Time (do 15.5. 2023)

V rámci projektu SOLARNET byla oznámena poslední výzva na podávání pozorovací programů, která se týká pozorování na dalekohled GREGOR s realizací od 11. července do 30. září 2023. Žádosti je potřeba odeslat do 15. května 2023 do 10:00 UT. Detailní informace o výzvě  naleznete zde.

Výzva programu SOLARNET Access Time (do 20.1. 2023)

V rámci projektu SOLARNET byla oznámena výzva na podávání pozorovací programů na dalekohledy GREGOR, SST a THEMIS  s realizací od dubna do září 2023. Žádosti je potřeba odeslat do 20. ledna 2023. Detailní informace o výzvě  naleznete zde.

Výzva programu SOLARNET Access Time (do 20.1. 2022)

V rámci projektu SOLARNET byla oznámena výzva na podávání pozorovací programů na dalekohledy GREGOR, SST a THEMIS. V případě dalekohledů SST a THEMIS jde o návrhy na celou pozorovací sezónu (duben až říjen).  V případě dalekohledu GREGOR jde o návrhy na první polovinu pozorovací sezóny (duben až srpen). Žádost je potřeba odeslat do 20. ledna, 202ě. Detailní informace o tom, jak o pozorovací čas žádat jsou k dispozici zde.

Výzva programu SOLARNET na letní školu (do 31. 5. 2021)

V rámci projektu SOLARNET byla oznámena lení škola “High Resolution Solar Physics“, která se bude konat na univerzitě v Grazu (Rakousko) od 30. srpna do 3. září. Bližší informace o škole a o tom jak se na ni přihlásit jsou k dispozici zde.

Výzva programu SOLARNET Mobility (vyhodnocení výzev dvakrát ročně)

V rámci projektu SOLARNET Mobility je po celý rok možno žádat o krátkodobé pro mladé, ale i zkušené výzkumné pracovníky. Výzva je aktuální po celou dobu trvání projektu SOLARNET, tedy do 31.12.2022. Podrobné informace o programu mobility mladých a zkušených výzkumníků naleznete zde.