Veřejnost a média

Archiv akcí

Rok 2021

 

Chatuj s astronomkou

Chatuj s astronomkou u příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě.

Pozorování částečného zatmění Slunce 10. června

Zveme vás na ondřejovskou hvězdárnu, kde v její historické části budeme pozorovat částečné zatmění Slunce. Určeno pro širokou veřejnost a pro školní skupiny. S výkladem odborníků a zdarma. Pouze za jasného počasí. Od 11:30 do 13:45.

Velká prázdninová hra o poklad Ladova kraje

Prohlídku ondřejovské hvězdárny můžete v létě spojit s venkovní hrou Ladova kraje. Úkoly se plní přímo v obcích a dáváte tak dohromady finální tajenku, která vám otevře cestu k pokladu. V pokladu mimo jiné najdete zbrusu novou turistickou vizitku Ladova kraje. Kromě toho se můžete dostat do závěrečného slosování o ceny.

10. srpna v pražské Vile Lanna - přednáška a pozorování (Prahy)

V úterý 10. srpna 2021 můžete navštívit v pražských Dejvicích Vilu Lanna, a to zdarma. Novorenesanční budova se stane prostředníkem pro cestu ke hvězdám – od 17 hodin zde Pavel Suchan z Astronomického ústavu AV ČR seznámí návštěvníky s Perseidami a jak na ně koukat pod co nejtmavší oblohou a také odpoví na otázku, proč je tma ohrožený druh. Na vyhlídkové věži pak bude možné pozorovat hvězdářským dalekohledem, i když s ohledem na pražskou oblohu a také pozdní soumrak spíše Prahu. Samotná budova je nádherná, stojí zato se tu zastavit.

Pozorování Perseid na hvězdárně v Ondřejově v noci z 12. na 13. srpna

Chcete přespat pod širákem? Chcete se dívat na oblohu nad vámi? Chcete vidět meteory z nejznámějšího meteorického roje Perseidy? A chcete přitom slyšet výklad, na co se to vlastně díváte? Pak vás zveme na radarovou louku Ondřejovské hvězdárny.

Přednáška 14. srpna 2021 v Malechovicích

Na 11. ročníku pozorování denní i noční oblohy s doprovodným programem na Novákově kopci v Malechovicích v Českém ráji vystoupí Pavel Suchan z Astronomického ústavu AV ČR.

Den a noc na Jizerce v sobotu 14. srpna 2021

Muzeum Jizerských hor ve spolupráci s Klubem astronomů Liberecka - pobočkou České astronomické společnosti, Astronomickým ústavem AV ČR a Hvězdárnou Turnov vás zve na zábavně vzdělávací akci pro celou rodinu.

Festival vědy 8. září v Praze

Zveme vás na další ročník Festivalu vědy, který se bude konat ve středu 8. září 2021 od 8:30 do 18:30 na Vítězném náměstí v Praze - Dejvicích (před ČVUT).

Koncert na hvězdárně v sobotu 11. září od 16 hodin

Astronomický ústav AV ČR a Kruh přátel hudby v Ondřejově pořádají koncert Tria Komorní dechové harmonie Brno "Od vídeňského klasicismu po pozdní romantismus".