O nás

Konkurzy, veřejné zakázky

Konkurz na místo postdoktoranda v oddělení Galaxií a planetárních systémů

 

Astronomický ústav AV ČR, v.v.i. vyhlašuje soutěž na místo postdoktoranda v oddělení Galaxií a planetárních systémů. Úspěšný uchazeč bude pracovat s Michalem Dovčiakem, Michalem Bursou a Jiřím Svobodou na projektu "Geometrické vlastnosti korony akrečního disku v aktivních galaktických jádrech" financovaného Grantovou Agenturou ČR. Výzkum bude zahrnovat zejména modelování relativistických jevů v blízkosti akreujících černých děr. Podmínkou je dobrá znalost programování a relativistické astrofyziky. Vítány jsou také zkušenosti s redukcí, analýzou a interpretací rentgenových dat.

Uchazeči by měli mít do nástupu obhájen doktorský titul Ph.D. Nutnou podmínkou je splnění všech legálních požadavků nutných pro zaměstnání v ČR. Nástup je možný od 1. 7. 2017. Pozice se vypisuje na dobu 2,5 roku maximálně však do konce roku 2019.

 Přihlášky se stručným životopisem a seznamem publikací zašlete v pdf formátu souboru do 31. 5. 2017 e-mailem na:sekretariat@asu.cas.cz, subject: "postdoc AGN".

 Uchazeči by si také měli nechat zaslat dva doporučující dopisy přímo na uvedenou e-mailovou adresu. V případě neukončeného doktorského studia je třeba poslat list od školitele s předpokládaným termínem obhajoby.