O nás

Virtuální prohlídky

Virtuální prohlídky observatoře

Nemáte čas či možnost se k nám přijet podívat? Nebo rádi využíváte moderních možností? Či si chcete zavzpomínat na vaši návštěvu u nás? Pak tu pro vás máme hned tři virtuální prohlídky

Podívejte se po areálu observatoře, do kopule dalekohledu s průměrem 0,65 m pro pozorování asteroidů i na Perkův dalekohled, který je s průměrem zrcadlového objektivu 2 metry největší v České republice: http://asu.cas.cz/prohlidka1 .

 

Milovníkům historie a původní hvězdárny na tzv. Centrální plošině, díle nejen zakladatele hvězdárny Dr. Josefa Jana Friče, ale také architekta Josefa Fanty, nabízíme prohlídku exteriérem i interiéry historické hvězdárny: http://asu.pano3D.eu .

 

I když se veřejnosti věnujeme opravdu hodně, přeci jen nejsme lidovou, popularizační hvězdárnou, a tak příležitostí k pozorování pro veřejnost je jen několik v roce (přehled pozvánek najdete na http://www.asu.cas.cz/cz/verejnost-a-media/akce-pro-verejnost). Ale můžeme se s vámi podělit o pohled na noční oblohu nad ondřejovskou observatoří, který zachytil skvělý fotograf noční oblohy Petr Horálek: http://www.asu.cas.cz/cz/asu/predstavujeme-se .