Veřejnost a média

Akce pro veřejnost

Letošní rok zatím nepřál našemu stylu dnů otevřených dveří a spoustě akcí pro veřejnost, které každoročně připravujeme. Ale aspoň něco zde postupně najdete. Těšíme se na vás. 

Připravujeme

Výstava Pohledy do nebe v Kamenici od 18. září

Zveme vás na výstavu velkoformátových fotografií vesmíru pořízených na Evropské jižní observatoři, kterou jsme tentokrát zapůjčili do Kamenice nedaleko Ondřejova. V KD Kamenice bude výstava poprvé přístupná 18. září na Podzimních slavnostech, k vidění zde bude až do konce října.
Podrobnosti...

Turistický pochod "Po stopách kocoura Mikeše" 18. září

V sobotu 18. září 2021 proběhne již 18. ročník pochodu "Po stopách kocoura Mikeše". Na observatoři Astronomického ústavu AV ČR v Ondřejově bude jedno z kontrolních stanovišť pochodu.
Podrobnosti...

Noc vědců 24. září 2021

Na pátek 24. září jsme pro vás v rámci Evropské noci vědců připravili tento program na hvězdárně v Ondřejově a také na našem pražském pracovišti.
Podrobnosti...

 


Proběhlé akce

Koncert na hvězdárně v sobotu 11. září od 16 hodin

Astronomický ústav AV ČR a Kruh přátel hudby v Ondřejově pořádají koncert Tria Komorní dechové harmonie Brno "Od vídeňského klasicismu po pozdní romantismus".

Festival vědy 8. září v Praze

Zveme vás na další ročník Festivalu vědy, který se bude konat ve středu 8. září 2021 od 8:30 do 18:30 na Vítězném náměstí v Praze - Dejvicích (před ČVUT).

Den a noc na Jizerce v sobotu 14. srpna 2021

Muzeum Jizerských hor ve spolupráci s Klubem astronomů Liberecka - pobočkou České astronomické společnosti, Astronomickým ústavem AV ČR a Hvězdárnou Turnov vás zve na zábavně vzdělávací akci pro celou rodinu.

Přednáška 14. srpna 2021 v Malechovicích

Na 11. ročníku pozorování denní i noční oblohy s doprovodným programem na Novákově kopci v Malechovicích v Českém ráji vystoupí Pavel Suchan z Astronomického ústavu AV ČR.

Pozorování Perseid na hvězdárně v Ondřejově v noci z 12. na 13. srpna

Chcete přespat pod širákem? Chcete se dívat na oblohu nad vámi? Chcete vidět meteory z nejznámějšího meteorického roje Perseidy? A chcete přitom slyšet výklad, na co se to vlastně díváte? Pak vás zveme na radarovou louku Ondřejovské hvězdárny.

10. srpna v pražské Vile Lanna - přednáška a pozorování (Prahy)

V úterý 10. srpna 2021 můžete navštívit v pražských Dejvicích Vilu Lanna, a to zdarma. Novorenesanční budova se stane prostředníkem pro cestu ke hvězdám – od 17 hodin zde Pavel Suchan z Astronomického ústavu AV ČR seznámí návštěvníky s Perseidami a jak na ně koukat pod co nejtmavší oblohou a také odpoví na otázku, proč je tma ohrožený druh. Na vyhlídkové věži pak bude možné pozorovat hvězdářským dalekohledem, i když s ohledem na pražskou oblohu a také pozdní soumrak spíše Prahu. Samotná budova je nádherná, stojí zato se tu zastavit.

Velká prázdninová hra o poklad Ladova kraje

Prohlídku ondřejovské hvězdárny můžete v létě spojit s venkovní hrou Ladova kraje. Úkoly se plní přímo v obcích a dáváte tak dohromady finální tajenku, která vám otevře cestu k pokladu. V pokladu mimo jiné najdete zbrusu novou turistickou vizitku Ladova kraje. Kromě toho se můžete dostat do závěrečného slosování o ceny.

Pozorování částečného zatmění Slunce 10. června

Zveme vás na ondřejovskou hvězdárnu, kde v její historické části budeme pozorovat částečné zatmění Slunce. Určeno pro širokou veřejnost a pro školní skupiny. S výkladem odborníků a zdarma. Pouze za jasného počasí. Od 11:30 do 13:45.

Chatuj s astronomkou

Chatuj s astronomkou u příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě.

 


Archiv akcí

 

2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008