Veřejnost a média

Akce pro veřejnost

Jak asi tušíte, akcí je tu pomálu, protože jsme všechny připravené i zamýšlené v 1. pololetí museli zrušit. Ale už postupně přidáváme. 

Připravujeme

ZRUŠENO - Turistický pochod "Po stopách kocoura Mikeše" 19. září

ZRUŠENO - Pochod po stopách kocoura Mikeše právě město Mnichovice jako pořadatel zrušilo. V sobotu 19. září 2020 proběhne již 17. ročník pochodu "Po stopách kocoura Mikeše". Na observatoři Astronomického ústavu AV ČR v Ondřejově bude jedno z kontrolních stanovišť pochodu. Pro pochodníky i návštěvníky budou v tento den prohlídky hvězdárny zdarma. Na stanovišti pochodu pak bude připraveno astronomické zpestření.
Podrobnosti...

ZRUŠENO - Den otevřených dveří na hvězdárně v sobotu 26. září

Den otevřených dveří na ondřejovské hvězdárně je s ohledem na aktualizaci vládních opatření v soucislosti s šířením koronaviru ZRUŠEN.
Podrobnosti...

Dny otevřených dveří na pražském pracovišti 6. a 7. listopadu

V rámci Týdne vědy a techniky proběhnou na pražském pracovišti (Boční II 1401, Praha 4 - Spořilov) Dny otevřených dveří - v pátek a sobotu 6. a 7. listopadu. Program připravujeme a zveřejníme.
Podrobnosti...

Evropská noc vědců 27. listopadu

Evropská noc vědců letos výjimečně proběhne v pátek 27. listopadu. Astronomický ústav AV ČR se zapojí pravděpodobně programem na pražském pracovišti a programem v budově Akademie věd na Národní. Budeme vás včas informovat.
Podrobnosti...

 


Proběhlé akce

Den a noc na Jizerce 15. srpna 2020

Muzeum Jizerských hor ve spolupráci s Klubem astronomů Liberecka - pobočkou České astronomické společnosti a Astronomickým ústavem AV ČR vás zve na zábavně vzdělávací akci pro celou rodinu.

Astrostezka Říčany - komentované procházky 30.7. a 20.8.

Astrostezku v Říčanech vybudovalo Muzeum Říčany a je dobrým tipem na zajímavý výlet. Nyní můžete využít komentované procházky s pracovníkem Slunečního oddělení Astronomického ústavu AV ČR docentem Michalem Švandou. Na letošní léto jsou připraveny dva termíny: 30. 7. 2020 od 16 do 18 h 20. 8. 2020 od 18 do 21 h

Pozorování Perseid na hvězdárně v Ondřejově v noci z 12. na 13. srpna

Chcete přespat pod širákem? Chcete se dívat na oblohu nad vámi? Chcete vidět meteory z nejznámějšího meteorického roje Perseidy? A chcete přitom slyšet výklad, na co se to vlastně díváte? Pak vás zveme vás na radarovou louku Ondřejovské hvězdárny.

Koncert na hvězdárně 5. září

Srdečně vás zveme na koncert na naší hvězdárně. V sobotu 5. září v 16:00 rozezní areál parku ondřejovské hvězdárny trombónové seskupení Bonetet, složené ze špičkových interpretů z celé republiky. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v knihovně ondřejovské hvězdárny.

Jizerská oblast tmavé oblohy na EUROREGION Tour 6. a 7. března

Jizerská oblast tmavé oblohy se představí na veletrhu cestovního ruchu EUROREGION Tour ve dnech 6. a 7. března 2020 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Vstup zdarma. Více o veletrhu na www.euroregiontour.cz.

James Webb Space Telescope - nový pohled k horizontům vesmíru

Zveme vás na přednášku prof. Vladimíra Karase a dr. Michala Zajačeka s názvem "James Webb Space Telescope - nový pohled k horizontům vesmíru."

Pozorování polostínového zatmění Měsíce na ondřejovské hvězdárně

Zveme vás v pátek 10. ledna od 18 do 20:30 na pozorování tohoto úkazu v historické Západní nebo Centrální kopuli (co stromy a obzor dovolí). Vstup zdarma. Pouze za jasného počasí.

 


Archiv akcí

 

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008